Často kladené otázky

Jak se gravírují fotografie do křišťálu?

Je to proces, kterým laser vyryje fotografie nebo texty do vašeho křišťálu. Po nastavení laseru na sklo a jeho spuštění je energie paprsku tak intenzivní, že se jeho struktura mění a vytváří tím obraz z tisíců malých teček.

Jakou kvalitu fotografie potřebuji pro nejlepší výsledek v křišťálu?

Přijímáme větší část fotografií, ale při některých situacích zákazník pošle fotografii, která nesplňuje normy pixelů a v takovém případě zákazníka kontaktujeme a požadujeme náhradní fotografii. Pro nejlepší výsledek je třeba se vyhnout fotografiím, které jsou rozmazané, tmavé nebo příliš znehodnocené věkem. Nejvhodnější je poslat fotografie, které mají minimálně 1MB a nejsou již stahovány ze sociálních sítí jako je FB nebo Instagram, ale jsou přímo z vašeho mobilního zařízení v řádné kvalitě. Facebook a Instagram enormně snižuje kvalitu vašich fotek a konvertuje je do zcela malých pixelů.

Umíte přeměnit 2D fotografii do 3D provedení?

Ano, naši kvalifikovaní designéři pracují s nejnovější technologií pro konverzi fotografií. Vaše obrázky přemodelují z 2D provedení do 3Dimenzionální podoby. Stačí pouze nahrát svoji fotografii na naší webové stránce www.3dfotka.cz a my vám vytvoříme jedinečný dárek.

Dá se vygravírovat do 3D provedení i domácí mazlíček nebo objekt jako například motorka, auto, a podobně?

Ano, umíme vytvořit i 3D z fotografie pejska, kočky nebo různých zvířátek/objektů.

Umíte vytvořit do 3D i logo naší firmy?

Samozřejmě, stačí nahrát logo v co nejlepší kvalitě na naší stránce a naši grafici ho vymodelují a vygravírují do vámi zvoleného skla. V pár případech se ale může stát, že vaše logo bude příliš komplexní nebo slité a v takovém případě se dá zrealizovat pouze jako 2D. Pokud si nejste jisti kvalitou, nebo logem neváhejte nás kontaktovat na našem emailu info@3dfotka.cz

Jak nahrát fotografii, kterou chci v křišťálu?

Vyberte si tvar skla do kterého budeme gravírovat vaši fotografii a v políčku „Nahrát fotografii/Vybrat soubor“ se otevře okno, které vám umožní vybrat si fotografii ve vašem zařízení. Čím vyšší kvality nám pošlete fotku, tím bude Vaše fotografie v křišťálovém skle vypadat lépe. Nejvhodnější jsou fotografie přímo z vašeho telefonu nebo fotoaparátu, které mají minimálně 1Mb. Nedoporučujeme posílat fotografie stažené z Facebooku nebo instagramu, jelikož Facebook výrazně snižuje kvalitu fotky. Pro nahrání fotografie je maximální limit velikosti 15 MB.

Nedá se mi nahrát moje fotografie!

Pokud se nedaří nahrát vaši fotografii na naší webové stránce, pošlete nám ji na náš email info@3dfotka.cz i s vaším telefonním číslem a náš grafik vás bude kontaktovat.

Bude pozadí, které je na mé fotografii vygravírováno ve skle?

U 2D provedení je to individuální, pokud si zákazník přeje pozadí odstranit, naši grafici tak učiní, pokud se zákazník nezmíní, grafik vždy zváží zda se pozadí ponechá nebo odstraní.

Dá se přidat do skla více osob než je u jednotlivého tvaru a velikosti doporučeno?

Doporučený počet osob do každého křišťálu byl navržen našimi techniky tak, aby u malých, středních a velkých skel nemohl být počet osob příliš přeplněný, více než je doporučeno, aby to negativně neovlivnilo pixely, zaostření, jas a detail obrázku. V malých křišťálech by zapříčinilo mnoho osob přílišné zozumování a zanikl by detail tváře.

Jakou kvalitu fotografie potřebuji pro nejlepší výsledek v křišťálu?

Přijímáme větší část fotografií, ale při některých situacích zákazník pošle fotografii, která nesplňuje normy pixelů a v takovém případě zákazníka kontaktujeme a požadujeme náhradní fotografii. Pro nejlepší výsledek je třeba se vyhnout fotografiím, které jsou rozmazané, tmavé nebo příliš znehodnocené věkem. Nejvhodnější je poslat fotografie, které mají minimálně 1MB a nejsou již stahovány ze sociálních sítí jako je FB nebo Instagram, ale jsou přímo z vašeho mobilního zařízení v řádné kvalitě. Facebook a Instagram enormně snižuje kvalitu fotek a konvertuje je do zcela malých pixelů.

Mohu vidět náhled, jak bude vypadat vizualizace mé fotografie?

Ne. Vizualizace neděláme, nakolik naši designéři pracuji v naších softwarech kde jsou vidět jenom zelené tečky na černém pozadí. Modelují co nejlépe z fotografie přesnou kopii do 3D provedení a vygravírují ji do křišťálu. Vždy platí pravidlo, pokud pošlete fotografii v pořádné kvalitě finálního výsledku ve skle bude zaručeně dosaženo.